PC Games Center

Twoja strefa gier PC


#1 2011-06-28 10:31:39

Eisaku

Administrator

Zarejestrowany: 2011-06-28
Posty: 2
Punktów :   

Fable

Fable to RPG, wydany przez Microsoft Game Studios 20 września 2005 roku, który jak żaden inny nie oferuje nam podobnej wolności wyboru, możemy wybierać, czy zostaniemy bohaterem, na którego wszyscy czekali, żeby ich wybawił, czy też mrożącym krew w żyłach demonem, na którego widok ludzie uciekali. Możemy się ożenić z samą burmistrzową, możemy mordować całe wioski, możemy na końcu gry przeczekać napisy i po nich kontynuować grę bez żadnych misji pobocznych ani głównych. Moja ocena tej gry: 4/6, trochę za krótka.

Zapraszam do dyskusji!

Kod:

Skoro rozpoczynasz dyskusję, nie stawiaj oceny jak w recenzji, w końcu to ma cel wspólnego oceniania produkcji :D - Shigekazu

Offline

 

#2 2011-06-28 11:12:04

 Shigekazu

Administrator

Zarejestrowany: 2011-06-27
Posty: 5
Punktów :   

Re: Fable

Zacznijmy od tego, że aby grać po przejściu ostatniej misji, trzeba ściągnąć patcha, z tego co pamiętam działał on poprawnie tylko wtedy, gdy nie brało się maski. Raz ją wziąłem i moja postać lewitowała. Później była aktualizacja, ale mi się już nie chciało jej ściągać.
Pamiętam, że miałem wszystkie legendary, prócz miecza Jacka i prawie wszystkie skille na max, berserkera i kilku innych skilli mi się nie chciało dobijać.

Fabuła była zaiste wyśmienita, tylko ta wolność wyboru była lekko schematyczna.

Grafika jak na tamten rok była dość porządna, tylko mapy były zamknięte. Plusem jest to, że twórcy nie uciekli się do robienia portali zamiast bram, bo mimo że bramy wydają się prostsze - dawały wrażenie, że świat jest otwarty.

System walki był prosty, ale przyjemny. Na pewno lepszy, niż we wszystkich Gothic' ach, tak trójka tejże serii miała beznadziejny system.

Tworzenie postaci było oryginalne. Doświadczenie zostało podzielone na cztery kategorie, a statystyki zastąpione umiejętnościami, które za nie odpowiadały. O ile dobrze pamiętam rodzaje expa były takie: wola, zręczność, fizyka i ogólne (grałem w to dawno, więc nie pamiętam nazw).

Offline

 

#3 2011-06-29 16:54:30

Eisaku

Administrator

Zarejestrowany: 2011-06-28
Posty: 2
Punktów :   

Re: Fable

W takim razie najwidoczniej miałeś jakąś starą wersję, bo ja mam wersję z Cd-Action i wszystko śmiga jak należy. Ja za niedługo skończę przechodzić moją aktualną grę, znajdę wszystkie klucze, wbiję wszystkie skille na maxa. To jest mój cel na razie.

Offline

 

#4 2011-06-29 17:05:07

 Shigekazu

Administrator

Zarejestrowany: 2011-06-27
Posty: 5
Punktów :   

Re: Fable

Jak będę miał nowego kompa, zakupię trzecią część, gdyż moim zdaniem zapowiada się obiecująco.

Co do kluczy: pamiętaj, że podczas walki z tym kolesiem w złotej zbroi, co się podkochiwał w pani burmistrz musisz przeszukać jaskinię. Pod żadnym wypadkiem nie gadaj z demon door w necropolis, dopóki nie zbierzesz wszystkich legendarów.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.bunkerexplorers.pun.pl www.bakugan-online.pun.pl www.link7.pun.pl www.pgs-dm.pun.pl www.eragonrpg.pun.pl